Novinka pro vinaře

Tessior

Pojďme společně držet krok s inovacemi ve vinicích. Trend budoucnosti je jasný: chorobám raději předcházet než řešit jejich následky. Společně s firmou BASF vám představujeme elegantní řešení proti onemocnění kmínku révy vinné.

Pěstitelé révy každoročně provádějí řez. Ačkoliv je takový zákrok pro správný vývoj vinné révy potřebný, řezem se zároveň vytváří vstupní brána pro houbové infekce. Pokud je místo ihned bodově ošetřeno, riziko napadení rostlin se významně sníží. Přesně k tomuto účelu je Tessior.

Čemu předchází?

  • Chřadnutí a odumírání révy (ESCA)
  • Eutypové odumírání révy

Jak se používá?

Jedná se o suspenzní koncentrát určený k bodovému ošetření řezné plochy, kde vytvoří ochranný povlak. Vaše rostliny chrání mechanickou bariérou a zároveň chemickou ochrannou. Ta je založena na účinných látkách boscalid (10 g/l) a pyraclostrobin (5 g/l). Pro usnadnění práce je po aplikaci zabarvený, postupně se však stává transparentním. Aplikace je možná v typických zimních podmínkách od -3°C.

Tessior je komplexní řešení. Zároveň byl proto vyvinut i aplikátor, jehož distribuci v ČR zajišťuje společnost Oslavan a.s. Více o aplikátoru naleznete v jejich nabídce na tomto odkazu.

Kdy bude dostupný?

Dodání přípravku bude možné od 15.12.2020, případně během ledna příštího roku. Jeho množství na českém trhu je omezené, může být velmi rychle vyprodán. V případě zájmu se co nejdříve obraťte na naše obchodní zástupce. Zajistěte si tak Tessior pro svou vinici.

Videoukázka aplikace

Jsme profesionálové v našem oboru

Pružná logistikaRozvoz zboží řešíme vlastní dopravou dle vašich potřeb

Prodejní síť na dosahObchodní zástupci působí téměř
po celé ČR

Odborné poradenstvíRádi poradíme a poskytneme
agronomickou službu

Dlouholeté zkušenostiV našem oboru se pohybujeme
již 18 let